Lektorzy – Poznaj nas

Wojtek Pietrak

Moja siostra studiowała anglistykę, ja nie… Ona nie pracuje jako anglistka, ja tak… Jestem samoukiem, który od początku szukał odpowiedzi na pytanie: na czym najbardziej zależy moim uczniom i jak możemy to osiągnąć w możliwie najszybszym czasie, w możliwie najfajniejszej atmosferze. Tak, aby moi kursanci w relatywnie krótkim czasie odczuwali postępy i nie uciekali przed angielskim, ale do angielskiego.

W ciągu 14 lat pracy jako ticzer, przepracowałem ponad 16 000 godzin i pomogłem dziesiątkom osób osiągnąć ich językowy cel. Zawsze byłem typem buntownika, który nie widział sensu w podejściu: zakuj, zdaj, zapomnij i nie chciał się uczyć czegoś tylko dlatego, że ktoś tak powiedział. Zawsze szukałem alternatywnych metod i narzędzi, a mój wizerunek i sposób pracy często odbiegały od klasycznych. Udało mi się osiągnąć pewną dwoistość: z jednej strony jestem wymagający i potrafię zrezygnować ze współpracy, jeśli przez dłuższy czas mój podopieczny nie wywiązuje się z naszych wspólnych ustaleń. Z drugiej strony stawiam na humor, kumpelską relację z uczniem, nie boję się przeklinać i być kontrowersyjny!

Jeszcze zanim zacząłem uczyć, zainteresowałem się rozwojem osobistym, coachingiem, mentoringiem i psychologią. Mam za sobą setki godzin spędzonych na indywidualnych sesjach z różnymi specjalistami. Wziąłem udział w ponad 170 konferencjach, szkoleniach i warsztatach, podczas których doskonaliłem swoje umiejętności miękkie. Przeczytałem i przesłuchałem dziesiątki książek o tematyce rozwoju ludzkiego potencjału. Przez te kilkanaście lat wiedzę tą systematycznie wdrażałem podczas prowadzonych lekcji. Kilka lat temu zafascynował mnie świat poliglotów. Metody i narzędzia, z których oni korzystają oraz niesamowite podejście do nauki języków obcych. I tu po raz kolejny – kursy, szkolenia, książki.

Z tych wszystkich doświadczeń zrodziła się metoda Talk And Roll, zorientowana na swobodę komunikacji, skuteczne narzędzia i metody, nietuzinkowe relacje i mentoring językowy. Obecnie rozwijam mój zespół o kolejnych lektorów, z którymi dzielę się moją wiedzą i doświadczeniem, ucząc ich mojej autorskiej metody.

Ola M.

Jest zawziętą podróżniczką, która nie potrafi długo wysiedzieć w jednym miejscu i uwielbia odwiedzać zagraniczne miasta. Jej ulubioną destynacją jest Wiedeń, gdzie spędziła pół roku, szlifując przy okazji swoje umiejętności językowe. Poza angielskim mówi po niemiecku i stale dąży do wyższego poziomu. Ambicją i pasją do nauki zaraża swoich uczniów.

Ola lubi próbować nowych rzeczy, bo uważa, że po jakimś czasie bardziej będziemy żałować tego, czego nie zrobiliśmy niż tego, czego się podjęliśmy. Jest fanką serialu Friends, filmów historycznych i nierzadko jada Śniadania u Tiffany’ego Jej ulubionym smakiem lodów jest słony karmel lub cytrynowy sorbet, ale jak sama mówi – trudno się zdecydować

Tematy konwersacji w których Ola czuje się szczególnie dobrze: społeczne pomysły na budget holiday (rozmowa o lifehackach oraz przydatnych trikach podróżniczych), relacje międzyludzkie (rozmowa o rodzinie, przyjaciołach i o tym co w nich cenisz, a może o kimś innym?), różnice kulturowe (doświadczenia z innych regionów kraju, bądź innych państw), seriale (które już znamy lub takie, z którymi warto się zapoznać), dieta, jedzenie, nawyki – tematy bliskie każdemu! 

Paulina R.

Piłka ręczna? Żeglarstwo? Podróże autostopem? Jak to mówi Paulina wszystkiego w życiu trzeba spróbować, nie ma okazji do stracenia!

Na co dzień studentka wydziału ekonomii, jednego z niemieckich uniwersytetów. Miesiąc wakacji spędziła na Cyprze, gdzie pracowała w ramach wolontariatu. Interesuje się polityką publiczną. Jej obecnym celem jest zwiedzić wszystkie stolice Bundeslandów. Stale doskonali języki obce, a w pracy motywuje do tego innych. Jako największą zaletę bycia lektorką Paula wybiera poznawanie nowych osób, ich historii i zainteresowań. Jest świetną słuchaczką, więc możesz jej się wygadać!

Paulina jest fanką absolutnie wszystkiego, a jej bucket lista jest bardziej zróżnicowana niż można byłoby sobie na pierwszy rzut oka wyobrazić, dlatego z pewnością znajdzie z każdym wspólny język.

Tematy konwersacji w których Paulina czuje się szczególnie dobrze: wolontariat każdego rodzaju, ochrona środowiska i bezpieczeństwo ekologiczne, ekonomia, polityka publiczna, edukacja, podróże (głównie te budżetowe :), sport (spróbowała już prawie wszystkich), szczególnie piłka ręczna, żeglarstwo i snowboard.

Julia G.

Na codzień mieszka i studiuje w Niemczech. Z wykształcenia amerykanistka, ze skupieniem na szeroko rozumianą kulture popularną i nierówności społeczne. Język angielski doskonaliła pod okiem amerykańskich wykładowców, nawet takich z Harvardu. W wolnych chwilach głównie zajmuje się podróżowaniem, poznawaniem nowych ludzi i dostarczaniem sobie adrenaliny poprzez różne sporty ekstremalne, takie jak snowboard, czy też kitesurfing. Największą miłością są jej dwa psy – Stefan i Edek – i jak to mówi, nie zawaha się o nich porozmawiać. 

Dla niej nie ma trudnych uczniów – rozgada każdego! Warszawskie legendy głoszą, że zaraża pozytywną energią i umie zmotywować do pracy. Na spotkaniach chętnie posłucha i rozbudzi ciekawą dyskusje. Przy wspólnej pracy każda bariera językowa będzie do przejścia. 

Tematy konwersacji w których Julia czuje się szczególnie dobrze: społeczne problemy/nierówności, popkultura (bieżące filmy i seriale), religia i spirytualizm, zdrowy tryb życia i sporty (ze szczególnym akcentem na taniec i sporty ekstremalne), ekologia, social media, Harry Potter, system edukacji w Polsce i na świecie, newsy ze świata polityki i celebrytów, podróże (również tak nietypowe jak autostopowanie). 

Natalia O.

Natalia swoją przygodę ze studiami rozpoczęła w Warszawskiej SGH, a obecnie jest w trakcie robienia magisterki w niemieckiej Moguncji.

Jej nauka angielskiego opierała się na mieszaninie lekcji prowadzonych przez  najlepszych poliglotów oraz pracy własnej. Uważa, że najlepszą metodą na naukę jakiegokolwiek języka obcego jest zrobienie sobie z niego hobby – dlatego do każdego ucznia stara się podejść indywidualnie i  dobierać materiały związane z jego zainteresowaniami. Nauka angielskiego  ma sprawiać przyjemność!

W wolnym czasie lubi rozwijać swoją wiedzę na temat psychologii oraz rozwoju osobistego. Fascynuje ją tematyka emocji oraz kształtowania relacji międzyludzkich. Jest bardzo empatyczna i potrafi wczuć się w sytuację oraz nastrój niemal każdego z kim rozmawia. Uczniom  jest w stanie zaoferować wiele swojej uwagi oraz bardzo ciekawą i spersonalizowaną tematykę zajęć, ale w zamian za to oczekuje systematycznej pracy i zaangażowania z ich strony.

Tematy konwersacji w których Natalia czuje się szczególnie dobrze: psychologia, rozwój osobisty, work-life balance, przemiany światopoglądowe, seksuologia, religia, walka ze stereotypami, bieżące problemy społeczne i gospodarcze, podróże, dramy, memy, szeroko pojęte śmieszkowanie. 

Dominika G.

Dominika mieszka w Warszawie, gdzie łączy ze sobą studia socjologiczne z prawniczymi.

Naukę angielskiego rozpoczęła jako dziecko pod okiem zaangażowanych lektorów w szkole językowej. Następnie ukończyła z wyróżnieniem szkołę dwujęzyczną – od tego czasu angielski jest dla niej językiem używanym na porządku dziennym. Dominika wyznaje zasadę, że najskuteczniejszą metodą nauki języka jest całkowite zanurzenie się w nim. Podczas zajęć stara się wprowadzić taką atmosferę, aby osoby pracujące z nią nie bały się popełniać błędów.

Swój wolny czas poświęca na doskonalenie się jako socjolożka, między innymi uczestnicząc w badaniach społecznych. Jest również zapaloną czytelniczką, szczególnie literatury pięknej i poezji. Od pewnego czasu jej drugą miłością językową jest francuski.

Tematy konwersacji, w których Dominika czuje się szczególnie dobrze: szeroko pojęta kultura (szczególnie książki i rynek wydawniczy), ekologia, przemiany obyczajowe, problemy i zjawiska społeczne, generalne narzekanie na świat zastany, pieski.

Oliwia L.

Oliwia ukończyła studia licencjackie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a obecnie jest studentką finansów na Uniwersytecie w Tilburgu w Holandii. Od dłuższego czasu praktykuje swoje zainteresowanie finansami, czy to jako niedawny analityk finansowy w firmie konsultingowej, czy też jako aktywny trader na warszawskiej giełdzie. Oprócz finansów, interesuje się zdrowym lifestylem, a więc aktywnością fizyczną i zdrowym jedzeniem, odkrywaniem nowych smaków, zdobywaniem doświadczeń, a także podróżowaniem. Zwiedziła świat od Stanów Zjednoczych po Japonię i chętnie wymieni się z Tobą swoimi egzotycznymi doświadczeniami kulturowymi.

Oliwia to wszechstronny nauczyciel, który potrafi dopasować się pod każdego. Zaczynała szlifowanie języka angielskiego na obozie językowym w Wielkiej Brytanii, a później podczas szkoły i studiów uzyskała certyfikat IELTS wydawany przez University of Cambridge. Jako empatyczna studentka na uczelni za granicą doskonale wie co to znaczy otworzyć się i zacząć władać językiem obcym w pełni swoich możliwości bez krępacji, na co szczególnie kładzie nacisk podczas zajęć. To sprawia, że możesz poczuć się swobodnie i być sobą.

Tematy konwersacji w których Oliwia czuje się szczególnie dobrze to:
szeroko pojęte finanse (w szczególności związane z przedsiębiorstwami), zdrowy lifestyle (zdrowe żywienie, sport, a także zdrowe nawyki), podróżowanie (w każdym wymiarze, czy to weekend break nad jeziorem w Polsce, czy miesięczny wyjazd po wyspach Korei i Japonii), a także Netflix, podcasty o holistycznym podejściu do zdrowia i życia lub dobry film oparty na faktach.

Opinie i referencje

Wojtek człowiek, który jest niesamowitym nauczycielem. Potrafi z mało zmotywowanego ucznia, zrobić pasjonata języka angielskiego. Jego podejście jest wyjątkowe i do każdego, ale to każdego ucznia podchodzi indywidualnie. Widzi potencjał i nie spocznie, dopóki nie wykorzysta tego potencjału do granic możliwości. To niesamowita umiejetność. Jego wiedza z zakresu pedagogiki i psychologii pozwolą mu dostosować podejście do uczącego się. Jest świetnym słuchaczem i doskonale wyczuwa, co komu może być potrzebne do jeszcze skuteczniejszej nauki – i daje mu to. Jest bardzo uważny, otwarty i empatyczny. Jego relacja z uczniem jest wyjątkowa i oparta na partnerstwie i szacunku do tego, kim jest uczący się i jakie ma potrzebny. Jeżeli szukasz nauczyciela, który Cię zrozumie i nauczy angielskiego, to polecam z całych sił Wojciecha Pietraka nauczyciela z powołania i pasji. Dziękuję Wojtku:)
Piotr B.
Polecam serdecznie zajęcia w Talk And Roll Wojciech Pietrak. Podczas lekcji z Olą uczę się nowych rzeczy w ciekawy, nieznany mi dotąd sposób. Ola dobiera różne metody nauczania do moich zainteresowań i preferencji. Po trzech miesiącach zajęć jestem bardziej otwarta na treści w języku angielskim i zdecydowanie lepiej rozumiem ze słuchu. Oprócz postępów w poznawaniu języka ciekawie spędzam czas a sama Ola jest przemiła 🙂 Równie gorąco zachęcam do kursu konwersacji prowadzonego przez Wojtka. Grupa jest przyjazna, atmosfera luźna a efekty same się robią 🙂 Wojtek ciekawie nas prowadzi, zawsze można liczyć na jego wsparcie. Dodatkowo jest pogodny i optymistyczny tworząc dobry klimat dla obcowania z językiem. Po kilku miesiącach widzę u siebie zdecydowane postępy.
Agata P.
Wojtek jest najlepszym nauczycielem angielskiego ze wszystkich, z jakimi dotychczas się uczyłam. Przede wszystkim zanim zaczęłam współpracę z Wojtkiem uważałam, że nie umiem nic, a już na pewno mówić po angielsku! Wojtek odczarował to przekonanie i już na pierwszych zajęciach zmobilizował do mówienia, by z każdą kolejną lekcją uczyć mnie swobody z komunikowaniu się na poziomie, na którym obecnie jestem. Pokazuje kolejne narzędzia, niesamowicie mobilizuje. Atmosfera podczas zajęć sprzyja swobodzie uczenia, nie boisz się popełniać błędów. Jeśli wybierasz lekcje z Wojtkiem, to ostrzegam: tylko Twoje własne lenistwo, może Cię powstrzymać przed osiągnięciem wymarzonego celu czyli komunikacji na poziomie fluent. O resztę zatroszczy się Wojtek!
Szczerze polecam i dziękuję Wojtku za Twoją cierpliwość i niespożyte pokłady pomysłów, by znaleźć najlepszą drogę do mojego celu 🙂
Anna K.
Nie mogę wyjść z podziwu dla umiejętności Wojtka odnośnie nauki języka angielskiego. Posiada on niezwykły dar słuchania ucznia i reagowania na jego potrzeby językowe dopasowując metodę uczenia to jego potrzeb, możliwości oraz czasu jakim dysponuje uczeń. Jeśli dana metoda nauczania nie działa Wojtek po prostu szuka innego rozwiązania, innej drogi. W moim przypadku nauka nastąpiła dwutorowo po pierwsze na Wojtka kursie grupowym przełamałam barierę językową, moje tabu, że nie potrafię się swobodnie komunikować i po drugie na lekcjach indywidualnych opracowaliśmy metodę jak doskonalić komunikację pod względem gramatycznym, oczywiście było to wszystko dopasowane do moich możliwości czasowych jako mamy dwójki dzieci prowadzącej dom i pracującej zawodowo. Dzięki Wojtkowi wypracowałam w sobie przekonanie że potrafię nauczyć się angielskiego bez najmniejszego problemu. W 100% polecam.
Agnieszka J.
Realizacja: Suchowski Media
Back to Top

Talk And Roll